Čtvrteční květnové odpoledne na Náplavce

Ve čtvrtek odpoledne se okolí Kayak Beach Baru na pražské Náplavce proměnilo v koloběžkové centrum. Sraz si zde dali všichni koloběžkoví nadšenci, kteří se v rámci Koloběžkového dne vydali na projížďku podél řeky Vltavy. Teplé a slunečné počasí navíc přilákalo i zvídavé kolemjdoucí, kteří spatřené koloběžky okamžitě vyzkoušeli.

Každý zájemce o projížďku si mohl zvolit délku trasy podle svého uvážení. A tak si někteří otestovali pár temp a otoček po nábřeží, ti odvážnější a zkušenější se připojili ke společné projížďce, která byla naplánována na 18. hodinu.

Svou účastí ozdobili Koloběžkový den i speciální hosté. Blogerka a vášnivá koloběžkářka Andulka Šafářová a novinář Tomáš Poláček, mj. známý svou cestou autostopem kolem světa.

„Zhruba před rokem jsem si půjčil koloběžku na krátkou projížďku a nesmírně mne to začalo bavit. Začal jsem na ni jezdit skoro všude i každé ráno do práce,“ vysvětluje Tomáš Poláček své první začátky s koloběžkou. „Teď už jsem sice kvůli tréninku na běžecký maratón musel koloběžku na čas odložit, ale pokud bude možnost se přihlásit na závod třeba v koloběžkovém maratónu, nebudu váhat,“ neskrývá svůj vytrvalecký zápal Poláček.

I na Náplavce si vyzkoušel několik koloběžek včetně speciální terénní koloběžky. A opravdu potvrdil, že jízda na koloběžce mu není cizí a následně se připojil ke společné vyjížďce směrem na Braník.

Sportovní podvečer poté účastníci zakončili osvěžením v unikátním plovoucím baru, které provázelo i fandění českému hokejovému týmu v zápase proti Rusku.

„Sportování, parádní počasí, atmosféra, skvělí lidé a osvěžení u dobrého piva. Tohle se mi moc líbí,“ uzavírá vydařené odpoledne Poláček.

Na další projížďku se můžete těšit příští týden ve čtvrtek 17. května od 17 hodin. To už se koloběžky přemístí do Labe arény v Račicích, kde si je opět budete moci bezplatně zapůjčit.

Těšíme se na Vás!