Rollo liga oslaví v Račicích 50 let od založení

Návštěvníci víkendového koloběžkového festivalu KICKFEST těšte se. Vedle hlavních závodů v rámci Euro Cupu a 2. kola Rollo ligy se celý víkend ponese v duchu speciální oslavy. V letošní sezóně totiž nejvyšší soutěž koloběžkářů České republiky slaví 50 let od startu prvního ročníku.

Co je vlastně Rollo liga?

Rollo liga je považována za nejstarší a nejúspěšnější ligovou koloběžkovou soutěž na světěPrvní ročník se uskutečnil již v roce 1968. V současné době se jedná o jedinou světovou soutěž konanou ve “víkendovém” formátu. 

Celá ligová sezona se skládá z pěti nebo šesti ligových víkendových kol, přičemž během víkendu se uskuteční vždy dva závody – první den dlouhý závod nebo dlouhá časovka (21 km a více) a druhý víkendový den potom jeden z dalších závodů, který umožňují pravidla – kritérium, časovka, sprinty. Kompletní pravidla Rollo ligy najdete na oficiálních stránkách Českého svazu koloběhu.

Bystří z vás si jistě všimli, že v Račicích v rámci Kickfestu bude program závodů obrácený a dlouhý závod čeká na závodníky až v nedělním programu. Kompletní program závodů najdete zde.

Do Račic dorazí evropská koloběžkářská elita

Každoročně se třikrát až čtyříkrát do roka konají ve vybraných státech Evropy s koloběžkovou tradicí mezinárodní víkendové závody Euro Cupu, Evropského poháru v koloběhu. O víkendu v Račicích se těchto závodů dočkají i čeští fanoušci. Před vlastními zraky tak zhlédnou evropskou koloběžkářskou konkurenci. Do Labe arény dorazí Italové, Rakušani, Němci, Holanďaně, Slováci, Litevci nebo Estonci. 

Euro Cup pořádá Mezinárodní koloběžková a ledoběžková asociace (IKSA), která také sestavuje tzv. světový žebříček nejlepších závodníků (World Ranking List).

Vrcholem každé sezony je potom Mistrovství světa (konané každý sudý rok), které se letos v červenci koná v Holandsku, nebo Mistrovství Evropy (konané každý lichý rok). 

Doražte o víkendu do Labe arény v Račicích a zažijte s námi parádní sportovní víkend!