Co ještě o KICKFESTu nevíte?

Už se to blíží! Premiérový Koloběžkový festival – KICKFEST 2018 se rozjede za necelé 3 týdny, o víkendu od 25. do 27. května, a poprvé odstartuje již v pátek disciplínou supersprint. Místo závodů zůstává stejné ­– Labe aréna Račice, národní olympijské centrum vodních sportů totiž přivítá koloběžkové zápolení již po několikáté. V předchozích letech se zde konaly závody koloběžkového Eurocupu a Rollo ligy, které se i letos stanou hlavními body festivalového programu.

Co nového nás na festivalu čeká? Začínáme již v pátek!

Zajímavou novinkou letošního koloběžkového závodění budou páteční noční supersprinty, které odstartují v 19 hodin. Registrace bude na místě otevřena 2 hodiny před startem a je určena pro prvních 50 závodníků, kteří vyrazí na dvousetmetrovou trať za umělého osvětlení. Nadšení závodníci se mohou registrovat i s předstihem na registration@kickfest.cz.

Hned od sobotního rána se poté rozjedou závody 1. kola evropského poháru Euro Cup a zároveň 2. kola nejvyšší české soutěže Rollo ligy, která právě letos oslaví 50 let od založení. Registrace do závodů začínají od 10 hodin nebo se můžete registrovat online. Nově se zaměříme i na závody koloběžkářů – hobíků a začátečníků všech věkových kategorií. Podrobný program najdete zde.

Kromě závodů na koloběžkách se můžete po celý víkend těšit i na bohatý doprovodný program. Pro ty z vás, kteří si koloběžky budou chtít jenom vyzkoušet, jsme připravili rekreační vyjížďku po stopách praotce Čecha, testování koloběžek, a nebude chybět ani veslařský trenažér. Odvážnější týmy si dokonce přímo na račickém kanále mohou zkusit pádlování na dračích lodích. 

Třídenní trhání vyvrcholí v neděli vytrvalostními závody

Nedělní zápolení druhého závodního dne bude naváže na sobotní program vytrvalostními závody. Už od ranních hodin odstartují registrace na dlouhé závody na 35, resp. 45 km a opět si svou vytrvalost na koloběžkách budou moci otestovat všichni, kteří do Labe arény v Račicích zavítají.

Protože chceme přivítat co největší počet účastníků z řad neregistrovaných závodníků, připravili jsme si pro Vás speciální balíček: 1 + 1 startovné – každý registrovaný závodník (klub) získá jedno startovné v kategorii hobby zdarma! Akce platí do úterý 15. května.

V neposlední řadě je nutné připomenout, že pokud nevlastníte koloběžku, nezoufejte. Koloběžky se dají půjčit na místě a vy si naplno užijete parádní víkend plný aktivit a zábavy.

Chci se registrovat!